Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

 

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017 για το Μεικτό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

ΜΕΙΚΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΜΕΣΟ  
ALPHA TV  
Υποψήφιoι: ΖΗΣΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ  
  ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
Ψήφισαν: 55
Έγκυρα: 51
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβαν: ΖΗΣΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 19
  ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 32
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
DOCUMENTO  
Υποψήφιoι: ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ  
  ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν: 21
Έγκυρα: 19
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβαν: ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 11
  ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 8
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
   
ESPRESSO  
Υποψήφια: ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ  
Ψήφισαν: 23
Έγκυρα: 19
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβε: ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ 19
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
EURONEWS  
Υποψήφιος: ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν: 13
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε: ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 13
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
GOAL NEWS  
Υποψήφιος: ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ  
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 17
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε: ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 17
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
LIVE SPORT  
Υποψήφιος: ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ  
Ψήφισαν: 15
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε: ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 13
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
MEGA  
Υποψήφιος: ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ (ΠΑΝΟΣ)  
Ψήφισαν: 43
Έγκυρα: 35
Άκυρα-Λευκά: 8
Έλαβε: ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ (ΠΑΝΟΣ) 35
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
NOVA  
Υποψήφιος: ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ  
Ψήφισαν: 8
Έγκυρα: 8
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε: ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 8
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
REAL NEWS  
Υποψήφιος: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  
Ψήφισαν: 21
Έγκυρα: 21
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 21
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
SPORTDAY  
Υποψήφιος: ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ  
Ψήφισαν: 9
Έγκυρα: 9
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε: ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 9
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
STAR CHANNEL  
Υποψήφιος: ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  
Ψήφισαν: 74
Έγκυρα: 69
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβε: ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 69
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΘΗΝΑ 9,84  
Υποψήφια: ΜΠΑΡΔΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  
Ψήφισαν: 56
Έγκυρα: 36
Άκυρα-Λευκά: 20
Έλαβε: ΜΠΑΡΔΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 36
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΝΤΕΝΝΑ TV  
Υποψήφιος: ΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν: 46
Έγκυρα: 43
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε: ΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 43
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΡΤ TV  
Υποψήφιος: ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  
Ψήφισαν: 4
Έγκυρα: 3
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε: ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΥΓΗ  
Υποψήφιος: ΜΟΡΦΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
Ψήφισαν: 44
Έγκυρα: 31
Άκυρα-Λευκά: 13
Έλαβε: ΜΟΡΦΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 31
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ – ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ /Υπ.ΨΗΠΤΕ  
Υποψήφιος: ΔΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν: 26
Έγκυρα: 21
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβε: ΔΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 21
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΕΘΝΟΣ  
Υποψήφια: ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ  
Ψήφισαν: 64
Έγκυρα: 49
Άκυρα-Λευκά: 15
Έλαβε: ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 49
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ FM  
Υποψήφιος: ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν: 5
Έγκυρα: 4
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε: ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 4
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΕΡΤ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ  
Υποψήφια: ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ  
Ψήφισαν: 107
Έγκυρα: 83
Άκυρα-Λευκά: 24
Έλαβε: ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 83
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΕΡΤ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ  
Υποψήφιοι: ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
  ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ  
Ψήφισαν: 143
Έγκυρα: 138
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβαν: ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 74
  ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 64
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ  
Υποψήφιος: ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν: 48
Έγκυρα: 42
Άκυρα-Λευκά: 6
Έλαβε: ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 42
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
Η ΠΡΑΣΙΝΗ  
Υποψήφιος: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν: 6
Έγκυρα: 5
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 5
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΗΜΕΡΗΣΙΑ  
Υποψήφιος: ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 17
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε: ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 17
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΚΑΝΑΛΙ ΈΝΑ (90.4 FM)  
Υποψήφιος: ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 16
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε: ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΚΕΡΔΟΣ  
Υποψήφιος: ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ  
Ψήφισαν: 12
Έγκυρα: 10
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε: ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ 10
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ  
Υποψήφιος: ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ  
Ψήφισαν: 35
Έγκυρα: 32
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε: ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 32
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ  
Υποψήφιος: ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν: 8
Έγκυρα: 7
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε: ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 7
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ  
Υποψήφια: ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ  
Ψήφισαν: 31
Έγκυρα: 28
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε: ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ 28
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ 105,5  
Υποψήφια: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΩΡΑΙΑ  
Ψήφισαν: 16
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΩΡΑΙΑ 13
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΤΑ ΝΕΑ  
Υποψήφιοι: ΛΙΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  
  ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν: 45
Έγκυρα: 41
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβαν: ΛΙΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 22
  ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19
  Η ψηφοφορία θα επαναληφθεί   
ΤΟ ΒΗΜΑ  
Υποψήφιος: ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν: 39
Έγκυρα: 26
Άκυρα-Λευκά: 13
Έλαβε: ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΥΠΑΙΘΡΟΣ ΧΩΡΑ  
Υποψήφιος: ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ  
Ψήφισαν: 5
Έγκυρα: 5
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε: ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 5
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ  
Υποψήφιος: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν: 18
Έγκυρα: 16
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  

 

ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ  
Υποψήφιοι: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ  
  ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικ. & της Γεωργίας  
  ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΓΟΥΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ  
  ΚΑΚΟΛΥΡΗ ΑΘΗΝΑ  
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
  ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ  
Ψήφισαν: 908
Έγκυρα: 846
Άκυρα-Λευκά: 62
Έλαβαν: ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ 291
  ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 221
  ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 210
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 196
  ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικ. & της Γεωργίας 120
  ΚΑΚΟΛΥΡΗ ΑΘΗΝΑ 89
  ΓΟΥΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 58

 

       Δεδομένου ότι κανείς από τους υποψηφίους των συνταξιούχων δεν συγκέντρωσε την απαιτούμενη πλειοψηφία του 50% +1 εκείνων που ψήφισαν, η ψηφοφορία θα επαναληφθεί την Τετάρτη και την Πέμπτη, 14 και 15 Ιουνίου 2017.

 

Ανακοινώνεται, επίσης, ότι εάν υπάρχουν συνάδελφοι, που επιθυμούν να υποβάλουν υποψηφιότητα για εκπρόσωποι στο Μεικτό Συμβούλιο σε Μέσα όπου δεν έχει τεθεί υποψηφιότητα έως σήμερα, μπορούν να καταθέσουν αίτηση έως τη Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στη Γραμματεία της ΕΣΗΕΑ.

Τυχόν ενστάσεις κατά των υποψηφιοτήτων αυτών μπορούν να υποβληθούν έως την Τρίτη, 13 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στη Γραμματεία της ΕΣΗΕΑ.

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Εδώ η Ανακοίνωση σε pdf