ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΚΑ
31οΣΥΝΕΔΡΙΟ
Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η
Τα αποτελέσματα των Αρχαιρεσιών του ΕΚΑ που έγιναν στις 15/2 και 16/2/2020 έχουν ως εξής:

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. & ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Ψήφισαν 1.214
Έγκυρα 1.202
Άκυρα 10
Λευκά 2

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Εκλογικό μέτρο ( 1.202:31=38 )
Ε Λ Α Β Α Ν ΨΗΦ/ΤΙΑ ΕΔΡΕΣ
1. Δ.Α.Σ ΕΚΑ 345 9
2. ΕΑΚ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 238 6
3. ΠΑΣΚΕ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 234 6
4. ΔΑΚΕ ΕΚΑ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 162 4
5. ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΚΑ 153 4
6. ΑΤΕ ΕΚΑ 51 2
7. ΡΕΣΑΛΤΟ ΣΤΗ ΓΑΛΕΡΑ 15 0
8. ΕΡΓ.ΑΣ – ΤΑΞΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ 4 0
9. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0 0

ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Εκλογικό μέτρο : ( 1.202:5 =240 )
Ε Λ Α Β Α Ν ΨΗΦ/ΤΙΑ ΕΔΡΕΣ
1. Δ.Α.Σ ΕΚΑ 345 2
2. ΕΑΚ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 238 1
3. ΠΑΣΚΕ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 234 1
4. ΔΑΚΕ ΕΚΑ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 162 1
5. ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΚΑ 153 0
6. ΑΤΕ ΕΚΑ 51 0
7. ΡΕΣΑΛΤΟ ΣΤΗ ΓΑΛΕΡΑ 15 0
8. ΕΡΓ.ΑΣ – ΤΑΞΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ 4 0
ΓΙΑ ΓΣΕΕ
Ψήφισαν 255
Έγκυρα 253
Άκυρα 1
Λευκά 1

Εκλογικό μέτρο ( 253:20 = 12 )

Ε Λ Α Β Α Ν ΨΗΦ/ΤΙΑ ΕΔΡΕΣ
1. Δ.Α.Σ ΕΚΑ 69 6
2. ΕΑΚ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 41 3
3. ΠΑΣΚΕ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 51 4
4. ΔΑΚΕ ΕΚΑ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 33 3
5. ΑΤΕ ΕΚΑ 21 2
6. ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΕΚΑ 14 1
7. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 14 1
8. ΡΕΣΑΛΤΟ ΣΤΗ ΓΑΛΕΡΑ 8 0
9. ΕΡΓ.ΑΣ – ΤΑΞΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ 2 0

Με βάση το παραπάνω αποτέλεσμα της διαλογής των σταυρών προτίμησης σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα της διαλογής των υπέρ των συνδυασμών ψήφων εκλέγονται :

α. Για το Διοικητικό Συμβούλιο
ΔΑΣ
Τακτικοί
1. Μαυροκέφαλος Νικόλαος
2. Αναγνώστου Ιωάννης
3. Περράκης Αλέξανδρος
4. Στεφανάκης Γεώργιος
5. Μενεγάκη Ελένη
6. Σταθουλόπουλος Ευστάθιος
7. Μουσταφά Άχμετ
8. Αλεξόπουλος Δημήτριος
9. Λουκάκος Κυριάκος

Αναπληρωματικοί
1. Κανάκης Ανέστης
2. Μπεκιάρη Ειρήνη
3. Κατσώτης Χρήστος
4. Πέρρος Γεώργιος
5. Ράπτης Αντώνιος
6. Σχοινάς Ιωάννης

ΕΑΚ
Τακτικοί
1. Μυλωνάς Γεώργιος
2. Τσομπάνογλου Ελευθέριος
3. Γιαμπουράνης Χρήστος
4. Γκιουλάκης Ηλίας
5. Πραβητιάνος Παναγιώτης
6. Μανιάτης Κωνσταντίνος

Αναπληρωματικοί
1. Κομνηνού Κλεοπάτρα
2. Κατσαρός Παναγιώτης
3. Μαυροειδής Παναγιώτης
4. Χριστοπούλου Βασιλική

ΠΑΣΚΕ – ΕΚΑ
Τακτικοί
1. Κουλούρης Κωνσταντίνος
2. Γιακουμής Κωνσταντίνος
3. Κόκκαλης Ηλίας
4. Κουλουμπαρίτσης Παναγιώτης
5. Σχίζας Νικόλαος
6. Τασιόπουλος Γεώργιος

Αναπληρωματικοί
1. Λαμπίρης Παναγιώτης
2. Μαρκιανίδου Ελένη
3. Λουκόπουλος Ιωάννης
4. Αντωνόπουλος Λάμπρος

ΕΝΟΤΗΤΑ – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ
Τακτικοί
1. Κακαριάρης Γεώργιος
2. Κούρτης Ιωάννης
3. Γουβιά Μαρία
4. Οικονόμου Ιωάννης
Αναπληρωματικοί
1. Φεστερίδου Μαρία
2. Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνος
3. Κεσκινίδης Ιωάννης

ΔΑΚΕ-ΕΚΑ
Τακτικοί
1. Κομματάς Ανδρέας
2. Μιχαλάτος Γαβριήλ
3. Πλέσσας Νικόλαος
4. Νικολάου Δημήτριος

Αναπληρωματικοί
1. Τάσιος Νικόλαος
2. Κολυβάς Θεοφύλακτος
3. Ινεπέκογλου Στυλιανός

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
Τακτικοί
1. Τσακίρης Βίκτωρ
2. Αυθίνος Παντελής

Αναπληρωματικοί
1. Μαραγκουδάκης Σταύρος
2. Φωλιάς Αθανάσιος
3. Σκαρπέλης Αντώνιος
4. Μανίκας Σταύρος

β. Για την Ελεγκτική Επιτροπή
ΔΑΣ
Τακτικοί
1. Καπαρού Αλεξάνδρα
2. Μαυροθαλασσίτη Ιωάννα
Αναπληρωματικοί
1. Μπουκουβάλας Νικόλαος
2. Καπαρελιώτης Απόστολος

ΕΑΚ
Τακτικός
1.Καραμητόπουλος Αθανάσιος

Αναπληρωματικός
1.Κίτσου Χριστιάνα

ΠΑΣΚΕ – ΕΚΑ
Τακτικός
1.Δρίβας Χαράλαμπος

Αναπληρωματικός
1.Κατσιάδας Παναγιώτης

ΔΑΚΕ – ΕΚΑ
Τακτικός
1. Χαϊδεμενάκος Βασίλειος

Αναπληρωματικός
1.Καναλουπίτης Σπυρίδων

γ. Για αντιπροσώπους στη ΓΣΕΕ
ΔΑΣ
Τακτικοί
1. Πέρρος Γεώργιος
2. Μαυροκέφαλος Γεώργιος
3. Γκώγκος Αθανάσιος
4. Οικονόμου Αθανάσιος
5. Τσιμπουκάκης Ηλίας
6. Περράκης Αλέξανδρος

Αναπληρωματικοί
1. Κατσώτης Χρήστος
2. Γεωργιάδου Παρασκευή
3. Γιαμουρίδου Χρυσούλα

ΠΑΣΚΕ
Τακτικοί
1. Κουλούρης Κωνσταντίνος
2. Σκούλος Λεωνίδας
3. Ραυτόπουλος Απόστολος
4. Λαμπίρης Παναγιώτης

Αναπληρωματικοί
1. Σχίζας Νικόλαος
2. Κουλουμπαρίτσης Παναγιώτης

ΕΑΚ
Τακτικοί
1. Λάζαρης Κωνσταντίνος
2. Τσομπάνογλου Ελευθέριος
3. Γκιουλάκης Ηλίας
Αναπληρωματικοί
1. Γιαμπουράνης Χρήστος
2. Πραβητιανός Παναγιώτης

ΔΑΚΕ ΕΚΑ
Τακτικοί
1. Κομματάς Ανδρέας
2. Σιορίκης Κωνσταντίνος
3. Νικολακόπουλος Φώτιος

Αναπληρωματικοί
1. Θεοδωρόπουλος Περικλής
2. Σταμέλος Βασίλειος

ΑΓΩΝ.ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

Τακτικοί
1.Κοιλάκου Σύλβια
2.Μανίκας Σταύρος

Αναπληρωματικοί
1.Τζαμουράνης Δημήτριος
2.Δραγανίγος Αντώνιος

ΕΝΟΤΗΤΑ – ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ
Τακτικός
1. Κακαριάρης Γεώργιος
Αναπληρωματικός
1.Κούρτης Ιωάννης

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Τακτικός
1.Κορδάτος Παναγιώτης
Αναπληρωματικός
1.Λιάπης Γεώργιος
Η Εφορευτική Επιτροπή Αθήνα 17/2/2020

Χαντζιάρας Κωνσταντίνος

Ράλλη Γαρυφαλλιά

Σταμούλης Βασίλης

Αμπατζής Διονύσιος

Διονυσόπουλος Αλέξιος